Index
Samopaly
Pistole
Útočné pušky
Odstřelovací pušky
Kulomety
Brokovnice
Odhlučněné zbraně
Granátomety


Odkazy
Zajímavosti
  -Články
  -Zdroje

Wallpapery
Formulář
Návštěvní kniha
Admin info
Fotogalerie
Knihy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024x768
Vojáci 21. století pro US Army

Land Warrior, Objective Force Warrior a Future Warrior


A toto jsou jejich helmy


Zbraně OFW a FW jsou dosti futuristické

  Americká armáda v současné době vyvíjí nové zbrojní systémy jako celek pro jednotlivce. Má se jednat o Land Warriora (LW), Objective Force Warriora (OFW) a Future Warriora (FW).

Land Warrior----------
  Land Warrior by měl být nasazen nejpozději na konci tohoto roku (2004). Jeho výstroj se na první pohled příliš neliší, ale oproti dnešním běžným vojákům vidí takřka všude. Na jeho zbrani je totiž namontována kamera, která snímá všemi různými druhy vidění, jako noční vidění, termovize a samozřejmě i zoomuje, tento pohled je promítán do brýlí které ma LW připevněny na helmě. Kamera na zbrani má také laserový zaměřovač a dálkoměr. Helma je stejná kevlarová jako dnes, jen je vylepšená o nějaké ty drátky a Head-set pro komunikaci v týmu. Všechny funkce své výstroje bude ovládat pomocí tlačítek na zápěstí nebo u pasu.
  Jeho "Battledress" se téměř neliší od dnešních US vojáků, ale obsahuje ochranou vrstvu z kevlaru, takže vojáka neomezuje v pohybu jako vesta.
  Jediné u čeho se LW neliší, je maskování a první pomoc. Zde jsou stále používány ověřené techniky. Tohle všechno se bude napájet pomocí baterií (NiMH, NiCd nebo Li-Ion), které budou umístěny v batohu.


Objective Force Warrior----------
  Objective Force Warrior už je někde jinde než jsou dnešní vojáci. Jeho helma už ani při velké fantazii nepřipomíná dnešní "kevlarku", ale spíše helmu z nějakého sci-fi z budoucnosti. Ale rok 2010 je ještě daleko, takže si na nasazení těchto vojáků ještě musíme počkat.
  Ani jeho zbraň není ani trochu podobná M-4. Jedná se totiž o zbraň z programu JSSAP (OICW, OCSW) a ke spojení s počítačem už nebude potřeba drátů ani kabelů, všechna data poletí mimo tyto cesty, vzduchem. Helma OFW není jen na okrasu, skýtá v sobě neprůstřelnou ochranu, plynovou masku, velký průhledový displej, vysílačku a kamery s pokrytím 180°. Tato multifunkční pomůcka také umožňuje mít dokonalé audiovizuální spojení s ostatními spolubojovníky a dokonce i s osobami mimo bojiště. A už k tomu není zapotřebí mačkat nějaká tlačítka, nová doba, vše se ovládá hlasem.
  Jeho oblek už ani nepřipomíná něco jako maskáče, k čemu taky. Jelikož se nebude používat v dnešní době, a předpokládá se, že i "špatní kluci" budou mít termovize, je obleček izolován a za pomocí termovize nebude voják viděn. Oblek ho také chrání před všemi druhy nábojů, má totiž vestavené kovokeramické destičky. Také ho ochrání před chemickými zbraněmi, je totiž dokonale hermeticky uzavřen a helma má plynovou masku. Také se nemusí bát že mu bude horko nebo zima, má u sebe klimatizaci i něco jako topení.
  Zde už se první pomoc liší, geniální "ohoz" má také integrované senzory tělesných funkcí, takže OFW už ani nemusí volat:"Dostal jsem to!!!", ale jeho uniforma informuje zdravotníky sama.
  Zdrojem energie už nejsou zastaralé baterie, ale palivové články, které se dají dobíjet i solární energií.
  OFW je součástí jedné etapy přestavby armády Spojených států Amerických, tzv. Objective Force. Cílem této armády už není normální válka typu pomalý přesun tam, čekání, a teprve potom udeřit jak se to odehrávalo v Operaci: Desert Storm. Objective Force bude něco jako brigáda rychlého nasazení, aneb rychle tam, všechny pobít zničit jejich techniku a honem zpátky. Něco jako děla, tanky, ótéčka či nedejbože houfnice uvidíme jen v historickém muzeu. Také proto byl zastaven projekt samohybné houfnice Crusader.
Future Warrior----------
  Future Warrior už je úplně mimo dnešní vědu a techniku. Jeho zbraň může připomínat dnešní pistoli, ale toto není jen tak nějaká "pistole", toto je multi funkční zbraň schopná prorazit betonovou zed, může také používat laserem řízené raketky, teplo hledající kulky nebo inteligentní bombičky.
  Jestliže OFW viděl 180°, tak FW musí vidět 360°, a vono jo! Mikrokamery okolo celé helmy snímají okolí ve všech možných (i nemožných) zbůsobech, kamery můžou i zoomovat a naladit jakoukoli frekvenci elektromagnetického záření. Veškerá hlasová komunikace nemůže být odposlouchávaná, protože je vedena vibracemi v helmě. Datové spojení umožňuje vidět očima jakékoli spřátelené jednotky. A ovládání tohoto jednoduchého systému? No přece snímáním nervových impulsů ze zeleného mozku!
  Jeho "superkombinéza" je teda opravdu něco. Celá je protkána elektrickými obvody a datovými spoji. Kompletně celá je neprůstřelná, a čím to? Kevlar? Kovokeramika? Né. Staré technologie se nevedou. Při nárazu projektilu oblek v místě nárazu ztvrdne a stane se z něho něco jako pancíř. To ale opravdu není vtipné, to už 'prý' experimentálně funguje. O klimatizaci se už snad ani nemusím zmiňovat. Veškeré vyloučené tekutiny se recyklují na pitnou (ano, i "ta").
  V případě Future Warriora už asi nebudou existovat lékaři, protože jeho inteligentní ohoz obsahuje náplasti s dávkou určitého léku nebo energetický prostředek (něco jako nikotinové náplasti, ale řízené). V případě nějakého poranění se oblek stáhne aby FW nevykrvácel.
  Maskování FW už je opravdu zázrak, celý oblek dokáže měnit barvu a tím být neviditelný nejen termovizí ale i pouhým okem.
  Největší trhák je ale zdroj energie, a to údajně bude miniaturní atomová baterie v ruksaku.
  Future Warrior je součástí další etapy Americké armády zvané Future Force, která už ani nebude k bojování jako takovému. FF už bude provádět jen dlouhodobé mírové operace po celém světě ke zničení globálního terorismu a nastolení dokonalého světa.
Zdroj :: www.military.cz
Bushmaster M4A3

M4A3 + moc různých serepetiček

  Bushmaster M4A3 je další vývojovou verzí "staré známé" M4A1 a M4A2, kterou určitě všichni známe ať už z filmů nebo z her. Jak už vzhled napovídá jedná se o modifikaci  AR-15 (M-16), a těchto modifikací je vskutku hodně. Civilní i vojenské verze jsou velice populární po celém světě a jejich oblíbenost stále stoupá.
  Nová "em-čtyřka" je moderně (avšak zachovává, již na první pohled, známý tvar) řešena, a dá se k ní připojit spousta "pomůcek" na zabíjení, například mohutný tlumič výšlehu a hluku (viz. foto 1) vám zajistí neslyšný a (skoro) neviditelný postup směrem k nepřátelským pozicím. Dále můžeme připojit taktický granátomet M203 ráže 40mm, ze kterého můžete střílet jakoukoli munici dané ráže (tříštivé, průrazné nebo plynové granáty).

M4A3 + Podvěsný granátomet M203
  Díky mým dobrým zdrojům (časopis Zbraně a náboje) jsem se dozvěděl o možném zařazení těchto "božských" zbraní do výzbroje do některé z našich zvláštních jednotek. A možná hned do nové utajované speciální jednotky AČR, resp. Vojenské policie.

©copyright 2003-2004  Přemysl Kachlík, všechna práva vyhrazena.

zbraně >> home | samopaly | pistole | útočné pušky | odstřelovací pušky | kulomety | brokovnice | odhlučněné zbraně | granátomety
ostatní >> odkazy | zajímavosti | wallpapery | formulář | návštěvní kniha | admin info | knihy