Index
Samopaly
Pistole
Útočné pušky
Odstřelovací pušky
Kulomety
Brokovnice
Odhlučněné zbraně
Granátomety


Odkazy
Zajímavosti
Wallpapery
Formulář
Návštěvní kniha
Admin info
Fotogalerie
Knihy

Tyto stránky jsou optimalizovány pro rozlišení 1024x768Bojový manuál
Peter McAleese & John Avery

  Tuto velice rozsáhlou a detailní knihu napsal profesionální voják Peter McAleese na základě třiceti let zkušeností v armádách a bitvách po celém světě. Je určena jak pro dnešní aktivní vojáky, tak pro nadšené vyznavače vojenských dovedností a umění přežít. Tento bývalý seržant SAS v roce 1960 vstoupil do výsadkového pluku a po třicet let byl téměř neustále v boji.
  Bojový manuál detailně popisuje vojenské řemeslo od základu. Kniha celkem obsahuje 4 části: 1.Taktika, 2.Bojiště, 3.Přežití v bojové akci, 4.Střelectví. V Taktice najdete postupy přesunování v noci, hlídkování, postavení tábořiště. Naučíte se dělat i odhalovat dokonalé léčky. V další části s názvem "Bojiště" se dozvíte spoustu důležitých informací o boji ve městech, lesích, pouštích, džunglích, v noci. Je zde popsáno čeho se vyvarovat a co naopak využívat. "Přežití v bojové akci" se zabývá, jak již název napovídá, ošetření spolubojovníka na bojišti, dále pak útěk a únik, postarání se o válečné zajatce, umění přežít. "Střelectví" popisuje využití a použití střelných zbraní. Samozřejmě autor nezapomněl na bezpečnost na střelnici a zásady střelectví.

Formát: 145x215mm
Cena: 195Kč,-
186 str., váz.
nakladatelství: Ivo Železný
€  Koupit

Smrtící bojová umění
Steve Crawford

  Tato kniha srozumitelně a podrobně popisuje bojová umění nejen na boj beze zbraně, ale také obsluhu a střelbu z útočných pušek, odstřelovacích pušek, granátometů a plamenometů a těžkých palných zbraní. Dále je popis bojových dovedností v akci, do této kapitoly se zahrnují: léčky, atentáty, pronikání, noční boj, souboje s letadly a tanky a sabotáže a nástrahy.
  Nesmí samozřejmě chybět popis odstřelovačského řemesla, kde se dozvíte, jak se správně maskovat a schovávat, střílet na velké vzdálenosti, jaké typy optických zaměřovačů jsou nejlepší. V každé kapitole naleznete spustu fotografií a obrázků, hlavně v boji beze zbraně.

Formát: A5
Cena: 189Kč,-
190 str., brož.
€  Koupit

Odstřelovači ve Vietnamu
Michael Lee Lanning

  Tato kniha popisuje odstřelovače a jejich činnost ve Vietnamu, řekl bych, až příliš podrobně a detailně, a tudíž se v nějakých částích stává příliš nezáživná a nudná. Neříkám že je celá nudná, to rozhodně ne. Pro lidi, které zajímá odstřelovačské řemeslo, je vskutku užitečné a zajímavé vědět informace obsažené v této knize.
  V knize jsou popsány příběhy a zážitky válečných veteránú z Vietnamu, většina z nich je zajímavá a poutavá. Jeden příběh popisuje "haluz" jednoho odstřelovače, který chtěl označit stopovkou cíl pro vrtulníky, byl to Vietcong na lodi. Odstřelovač střílel z vrtulníku z výšky 500 stop. Když tam za chvíli přiletěla Cobra, zjistila, že Charlieho na lodi zastřelil onen odstřelovač z vrtulníku.

Formát: 165x237mm
Cena: 289Kč,-
253 str., váz.
nakladatelství: DEUS, 2004.
€  Koupit

Sniper-Odstřelovač
Adrian Gilbert

  Vojenský historik Adrian Gilbert nabízí strhující pohled do skutečného života odstřelovačů od americké revoluce, přes obě světové války až po konflikt v Perském zálivu. Velkou pozornost věnuje základnímu výcviku odstřelovačů a jejich bezprostřední přípravě před nasazením, nejlepším zbraním pro střelbu ze zálohy a jejich technickým parametrům.
  Knihu doprovází i mnoho obrázků, které ještě více zpestřují už i tak zajímavou knihu. Toto zajímavé počtení doporučuji nadšencům, kteří se rádi dozví něco nového co se laik nikdy nedozví.

Formát: 140x210mm
Cena: 239Kč,-
256 str., váz.
nakladatelství: Ivo Železný, 2003.
€  Koupit

©copyright 2003-2004  Přemysl Kachlík, všechna práva vyhrazena.

zbraně >> home | samopaly | pistole | útočné pušky | odstřelovací pušky | kulomety | brokovnice | odhlučněné zbraně | granátomety
ostatní >> odkazy | zajímavosti | wallpapery | formulář | návštěvní kniha | admin info | knihy